0

Fixmobi.com

submitted 5 sene ago by to Teknoloji
X
Share with:
Link: http://sesliharfler.com/fixmobi-com/

Geçen gün yemekten önce iphone telefonumla internette keyiflice sorf yapıyordum. Sonrasında Davinci adlı bir dizinin yayına girdiğini öğrendim. Tabi google tipik aramalarda “Da Vinci’s Demons izle” olarak bir arama yaptırdım. Her nasıl olduysa bir şekilde bu fixmobi.com adresine geldim. Girişte bir uyarı çıktı ve dizinin +18 olabileceği konusunda bir bilgilendirme mesajı geldi. Kabul ettim ve siteye giriş yaptım. 10 saniye geçmedi (bu arada dizi bile bulamadım sitede) pat diye telefonuma bir mesaj geldi! İçeriği şöyle;

Fixmobi Video aboneliğin başlatılmıştır. Sınırsız video indirmek için: wap.fixmobi.com sitesini ziyaret edebilirsin. Servis haftada 10 TL olarak ayda 40 TL’ye otomatik olarak yenilenir. İptal için vs vs vs…

10 TL mi? Ne alaka dedim. Ne bir uyarı, ne bir üyelik hiçbişey yok. Hemen üyeliğimi iptal etmek için belirtilen telefona iptal mesajı attım. Ama bir bakmışım 10 TL’ yi çoktan faturama yansıtmak için girişimlerde bulunmuşlar bile. Tam çıldırmak üzereydim, gözlerim kanlandı, birden terler boşaltmaya başladım ve konuyu biraz araştırmaya başladım.

Hemen geçtim bilgisayarım karşısına aradım durdum nedir bu fixmobi.com

Birbaktım sikayetvar.com da firma hakkında yüzlerce şikayet var. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Herkes benim yaşadığım aynı sorunu yaşamış. Her sorunun altında da aynı cevap. Lütfen müşteri hizmetlerini arayınız.!

Hemen fixmobi’ye ait müşteri hizmetlerini aradım.

Telefona bir bey çıktı, konuşma aynen şu şekilde gelişti;

Fixmobi; buyrun ben xx nasıl yardımcı olabilirim?

Ben;Merhaba, iznim olmadan 10 tl ücret fatura etmişsiniz, aboneliğimin sonlandırılmasını ve ücret iadesi istiyorum…

Fixmobi;Beyfendi maalesef siz kendiniz onaylamışsınız 10 tl karşılığında hizmet almak istediğinizi. Bu sebepten para iadesi yapamıyoruz…

Ben;Para iadesi yapamıyormusun?

Fixmobi; Evet beyfendi, zaten üyeliğinizi iptal etmişsiniz birdaha çekim olmayacak.

Ben;Beyfendi saat kaçta üye olmuşum?

Fixmobi;16:30

Ben;Saat kaçta üyeliğimi iptal etmişim

Fixmobi;16:33

Ben;Kardeşim 3 dakika, daha hizmet bile almadığım şeyden siz nasıl 10 lira kesersiniz?

Fixmobi;Beyfendi maalesef kullanım şartlarını kabul etmişsiniz iade mümkün değil.

Ben; Peki ozaman zaten bu benim şirket telefonu, yarın şirket avukatına iletirim konuyu ve savcılığa suç duyurusunda bulunurum. Banane sizinle mi uğraşacağım. Son kez soruyorum iade ediyor musun? Etmiyor musun?

Fixmobi;Sizi çok kısa bir süre hatta bekletebilir miyim…

Kısa bir süre sonra; Beyfendi müşteri memnuniyeti açısından servisimizi hiç kullanmadığınız tespit edilmiştir. 5 gün içerisinde para iadesini hesabınıza yatıracağız. Lütfen bir iban numarası alabilir miyim?…….

Hiçbir sözleşme, onay olmamasına karşılık benden haksız kazanç sağlıyorlar, üzerine birde gelip para iade etmemek için bin bir türlü yalan uyduruyorlar. fixmobi.com Mobiclick isminde bir firmaya aitmiş.

Siz siz olun artık bu gibi durumlarda dikkatli olun. Ve hakkınızı sonuna kadar arayın. Gerekirse hakkınızı hukuksal yöntemlerle aramaktan çekinmeyin.

İşin en kötü tarafı bu firma nasıl bir anlaşma yaptıysa 3 operatör ile çalışmakta.

Sonuçta 5 gün bekleyip para iadesinin yapılıp yapılmayacağını göreceğiz. Eğer para iadesi yapılırsa burada belirteceğim. Yapılmazsa ilk iş konuyu şirket avukatımıza teslim edeceğim.

Unutmadan Davinci dizisinide pek tutmadım…

Not: Bu olaydan yaklaşık 10 gün sonra hesabıma 10 TL’yi yatırmışlar… En azından geri ödemeyi yapıyorlar. Sizde hakkınızı aramaktan çekinmeyin. Paranızı geri almak için gerekirse savcılığa şikayette bulunun…

“Fixmobi.com” için 29 cevap

  • 0

  Merhaba,

  Fixmobi sitesine yalnızca 18+ adult siteler üzerinden reklam yada ilgili banner’lara tıkladığınızda yönlendirme gerçekleştirilebilir. Bunun dışında herhangi bir şekilde siteye yönlendirilmesi durumu sözkonusu değildir. Böyle bir sorun yaşadığınızı belirtiyorsanız fixmobi.4play.com.tr adresine telefon numarasınızı gönderebilirseniz bilgilerinizi detaylı olarak inceleyebiliriz.

  Bu şekilde bir hata var ise direk olarak önüne geçmiş oluruz.

  Saygılarımızla.

  Fixmobi Müşteri Hizmetleri

   • 0

   Bence hataların önüne geçmek istiyorsanız öncelikli olarak insanların 10 TL ücretini almadan önce detaylı bir bilgilendirme ve arkasından detaylı ve açık şekilde bir sözleşme sunmalısınız. Ayrıca kullanım ücretleri hakkında en az bir onay ve bilgilendirme yapmalısınız. Son olarak da servisinizi hiç kullanmayan kişilerin parasını sorgusuz sualsiz iade etmelisiniz. Tabi bunu insanlara işkence çektirerek yapmamalısınız. Aksi halde şikayetlerin ardı arkası kesilmeyecektir…

  • 0

  kesinlikle haksız kazanç yapılıyor. Kesinlikle +18 birşey yapmadan, alışveriş yaparken +18 arkadaşlık siteleri açıldı takiben başka siteler ve ve bu adını vermek istemediğim ”….” site (haksız kazanç sağlayan site)) açıldı ve kapattım. Bana mesaj geldi 10tl….mesajı. Ben arada dolandırıcılardan gelen mesaj mı acaba diye avea’yı aradım bu işlemden birçok kişi mağdur olduğu bilgisini aldım, takiben meajla iptal ettim. Takiben Mesajla gelen numarayı aradım,Yani 10 tl’yi ödemeyeceğiz falan filan siz girmişsiniz burda öle diyor.. .Bunların yaptığı iş kesinlikle yasal değildir (telefonda dediklerine göre illegal). Bir kişinin parasını alabilmek için böyle bir durum söz konusu olamaz ve kesinlikle de değildir. Bütün yasal yollara başvuracağım ve bütün sitelerde 1000lerce mesaja bende 1000lerce mesaj ekleyeceğim mesele 10 tl meselesi değil mesele haksız kazanç yapanlara ders verme meselesidir..

  • 0

  Ben de bu sitenin tuzağına düşenlerdenim ve kesinlikle ücret iadesi söz konus değil dediler. Yarın tüketici haklarına dilekçe verip oradan da savcılığa suç duyurusunda bulunuyorum. Bunun dolandırıcılık olmadığını iddaa edecek birini düşünmüyorum. Çıkışı +18lik site olması bakımından insanların çekineceğini düşünüyorlar muhtemelen ama dur bakalım el mi yaman bey mi.

  • 0

  bu firma hakkında çeşitli kurumlara suç duyurusunda bulunmaya başladık bu dolandırıcılık olayı kapsamlı bir suç örgütü şeklinde devam ediyor , arkadaşlar sizden ricam en yakın savcılığa başınıza gelen dolandırıcılık olayını bildirmeniz

  • 0

  Malesef benimde başıma geldi. Tazminat alabiliyor muyuz. Bide girdigim bircok site otomatik olarak beni fixmobi adresine yonlendiriyor. Telefona format attım ama sanirim hattan kaynakli bir durum. Bu sorunu nasıl cozebilirim. Uyeligimi iptal ettim fakat yine kurtulamadim.

  • 0

  merhaba;
  bende bu şekilde dolandırıldım. ama para iadesi alamadım. seçmece bir şekilde çok ukala insanları oraya oturtmuşlar her türlü söylediğinize cevap veriyorlar. başka nasıl halledebilirim bu konuyu.

  • 0

  Benim de başımda aynı dert var. ben sber şuçlar daire başkanlığının ihbar hattına bir maille durumu bildirdim. Sağolsunlar geri döndüler ve ilgileneceklerini söylediler. Mail aşağıdaki gibidir.

  Sayın yetkili;

  Adım abdullah KAPLAN vodafone isimli gsm operatörünün abonesiyim. Yakın zamanda bu operatörün kullanmakta olduğum panelinde bir sms mesajı okudum şöyleki ”Fixmobi Video aboneligin baslatilmistir. Sinirsiz video indirmek icin: wap.fixmobi.com sitesini ziyaret edebilirsin. Servis haftada 10 TL olarak ayda 40 TL ye ” ve devamında ”otomatik yenilenir. Iptal icin IPTAL FIXMOBI yazip 6669a gonderebilirsin. MH: 02129873020. MOBICLICK. video.fixmobi.com” yani hiç haberim olmadan bir site operatörümle ortak yada tahminim kuvvetle doğru diye düşünüyorum bu servis vodafone isimli operatörün bir uzantısı. Vodafone u aradığımda birşey yapamayacaklarını bu şirketin telefonu hızla verip onlarla iletişime geçmem gerektiğini söylüyor.

  Sayın yetkili bu bir değil iki değil bu operatör bunu defalarca başka başka kişiler üzerinden devamlı yapıyor. 10 lira için kimse gidip savcıyla mahkemeyle uğraşmayacağını çok iyi biliyorlar. Araştırırsanız sadece bir tıklamanız yeterli binlerce insan var benim durumumda acayip bir dolandırıcılık. Bu şirket vodafone aracılığı ile milyonlarca lira haksız kazanç elde ediyor. Bunu hazmedemiyorum. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Sadece savcıya gitmem gelmem bir kaç yüz lira bunu düşünüce allah belalarını versin demekten başka çarem yok. Ama umarım siz bununla ilgilenirsiniz ben ve benim gibi binlerce insanın sesine kulak verin lütfen. İyi çalışmalar saygılarımla
  NOT: Bu firma ile ilgili şikayetlerin yer aldığı bazı siteler şöyle;

  • 0

  arkadaşlar btk ya şikayet edin ben ettim bir yetkili arayıp hesap numaramı istedi ve parayı yatıracaklarını ifade ettiler.ayrıca şikayetvar.com adresinden de şikayette bulunun mutlaka döneceklerdir.

  • 0

  Ben hala savaş vermekteyim, BTK ya şikayet yazdım, şikayet vara, operatörüme de ilettim, bazı basın yayın organlarına mail attım, son olarak tüketici hakem heyetine başvurdum. Bu soygunculuğa göz yummayacağım.

  • 0

  BİR DE internetimin vodemi turkcell ve benim bu olayla bilgisayarımda karşılaştım.sonra mesaj geldi.bu fıxmobi parayı telefonumdan mı vodemden mi kesecek.ayrıca bilgisayarımın vodeminden kesilecek ise nasıl iptal edebilirim.

  • 0

  Haksiz yere kazanc saglayanlarin hakkini allah sorsun bunlardan gidip tuketici mahkemesine basvursak en az 3 ay gecer bu ulkede dolandiricilik serbest meslek gibi zaten kur bi site bassinlar linke al 10 tl oh ne guzel aslinda sitelerini kapattirmak lazimda 10 tl icin degermi?

  • 0

  Bİ YETKİLİ BANA CEVAP VEREBİLİRMİ;bende nasıl olduysa bu ıllete kapılmısım vına msj gelince gördum ben herhangi bişey onaylamadım ama geçmişe baktım ki sanırm kardesım acmıs bu sıteyı neyse artık.bana da aynı msj geldi iptal için v.s. v.s. yapın herneyse yaptım suan faturama yansıdı.size sorum bu herhafta yenılecekmı yoksa bı ıptalle cıktım mı işin içinden.birde ben turcell kullanıyorum ordan da su mj geldi.hattınız özel ücretlenen servislere kapalıdır.actırmak için ac yazarak bılem kaça gönder diyo.ne yapmalıyım suan bana bilgi verin lütfen..

  • 0

  3 yildir vodafone abonesiydim,fixmobi sayesinde vodafoneyi biraktim.kimse beni dolandiramaz,
  hemen solugu tüketici hakem heyetinde aldim.
  dilekcemi verdim.gecengün fixmobiden arayip iban numarami istediler ,para iadesi yapcaklarmis…
  müsterisini dolandiricilara tutuveren vodafone yi kiniyorum.
  bir daha asla vodafone hatti almiyacam,,,

Bir Cevap Yazın